3 kroki do zdrowej sylwetki – domowa siłownia

W Internecie nietrudno odnaleźć diety-cud, które już w kilkanaście dni mają odjąć nam kilogramy, które gromadziliśmy przez lata. Niestety rzeczywistość nie jest taka prosta. Takie diety to tylko wabik na nasze pieniądze. Kluczem do prawdziwego sukcesu jest… zdrowe podejście. Wielu ludzi zastanawia się, dlaczego tak trudno utrzymać wagę po skutecznie przeprowadzonej diecie. Prawda jest taka, że by utrzymać kondycję i zdrową sylwetkę, trzeba odłożyć słowo ,,dieta” na bok i zastąpić je po prostu ,,stylem życia”.

Przedstawiamy trzy proste kroki, które pomogą ten nowy styl wykształcić:

1. Jedz, co lubisz

Trudno jest utrzymać ,,dietę”, gdy jej głównym założeniem jest brak jakichkolwiek przyjemności. Zbyt często zapominamy o jednym: nasze jedzenie ma być zdrowe, a nie niesmaczne! Brokułowe sosy do makaronów, naleśniki szpinakowe, owocowe ciasta i desery! Przy gubieniu tłuszczu decydują kalorie, a nie smak potraw. A kalorie do przede wszystkim ilość. Do układania diety trzeba podejść z głową. Trudno utrzymać dietę, w której rezygnujemy z czekolady ,,do końca życia”. Taka dieta może zakończyć się już po kilku dniach – i nic w tym dziwnego! Czy nie lepiej czasem, bez wyrzutów sumienia, pozwolić sobie na kawałek ciasta (albo i więcej), a zaraz potem wrócić do swoich żywieniowych założeń? Nasze ciało nie zmieni się od jednego cukierka, ale nasze samopoczucie – tak.

2. Zaprzyjaźnij się ze sportem

Znajdź to, co sprawia ci przyjemność. Czy to będzie taniec, jazda na rolkach, czy gra w siatkówkę – nieistotne. Najważniejsza jest dobra zabawa. Sporty, w których dużo się poruszamy, nie tylko pozwolą spalić zbędne kalorie, ale też dadzą nam dużo radości i pozwolą odpocząć psychicznie po trudnym dniu, albo też pomogą dobrze nastroić się na czekające nas zadania.

3. Siła podstawą

Zdrowa sylwetka, to nie tylko szczupła sylwetka, lecz również umięśniona. To mięsień nadaje piękny kształt ciału. By zaś wykształcić mięśnie, trzeba nieco sportów siłowych. Wielu przeraża wizja regularnych wizyt na siłowni w ciągu tygodnia – ceny czasem są zbyt wysokie, a ogromnym minusem jest czas, który musimy przeznaczyć na dojazd. Lecz nic straconego! Szczęśliwie sporty siłowe można uprawiać również w domu. Czy to z masą własnego ciała czy z ciężarkami. Warto skomponować własną siłownię, która pozwoli nam ćwiczyć wszystkie partie ciała.

Zestawy do treningu siłowego oferuje sklep ze sprzętem sportowym: https://sport-blast.pl/ – tam znajdziecie ciekawe propozycje, które pomogą osiągnąć wymarzoną sylwetkę i pożytecznie spędzić czas.

 

 

 

Leave a Reply

  

  

  

Why ask?