5 powodów, dla których naprawdę warto wybrać się na Ukrainę

Polska i Ukraina – Warszawa i Kijów… Dwa piękne kraje i dwie cudowne stolice. Dlaczego o tym wspominam? Ponieważ nasze kraje są ze sobą połączone wspólną historią. Dlatego też coraz więcej Polaków, zwłaszcza w ostatnim okresie wybiera się na tereny Ukrainy. Dlaczego to miejsce przyciąga tak wielu turystów ?
Oto top 5 powodów, dla których naprawdę warto wybrać się na Ukrainę.

1. Kijów – stolica Ukrainy i prawdziwa metropolia europejska, która charakteryzuje się piękną historią, bogatymi w przeżycia i kulturę ludzi, obudowana przepiękną architekturą i historią. Miejsce jest magiczne i posiada każdy punkt, który powinna posiadać każda stolica europejska, ale przede wszystkim ma wspaniały klimat prastarych monastrów, które swoim wdziękiem, formą, zapachem, kolorami naprawdę potrafią zwalić z nóg każdego zwiedzającego. Kijów posiada wiele skarbów kultury w postaci złota Scytów, drewniany świat ludowej Ukrainy, który udało się zachować w obecnym tam skansenie.

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/b/b0/Collage_of_Kiev.png

Foto: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kij%C3%B3w

2. Lwów – jest to cel każdego turysty na Ukrainie. Bardzo piękny i tuż za Polską granicą. Wszystkie we Lwowie dla każdego Polaka będzie wydawało się dobrze znane i bliskie. Domy, ulice, kościoły o różnej architekturze zdobiące lwowskie ulice. Bardzo bogate i piękne dzielnice.

lviv-ukraina-miasto

3. Jałta – najbardziej znany kurort Europy. Rozciągające się góry, błękit nieba, Morze Czarne. Skaliste urwiska, różne pałace, pływające w morzu delfiny. Egzotyka i sielska atmosfera w jednym. W Jałcie wiedzie się przede wszystkim noce życie. Wiele luksusowych lokali otwartych dla wszystkich. Kameralna zabudowa podkreśla beztroski nastrój panujący w niegdyś carskiej stolicy.

4. Krym – miejsce, któremu warto poświęcić osobny dzień a nawet dwa podróży. Krym jest półwyspem, którego linia brzegowa ma aż 1000 kilometrów długości. Jego południową część zajmują góry, które wchodzą do morza. Obecność plaży, skał i ogrodów oraz pięknych zabytków nadaje miejscu niepowtarzalny klimat i charakter. Śródziemnomorski klimat przyciąga wielu turystów. Na lądzie znajduje się Bakczysaraj ze skalnym miastem i starą tatarską dzielnicą. Najważniejszym i najczęściej odwiedzanym miejscem na Krymie jest pałac chanów krymskich, który jest bardzo kameralny i dostojny.

5. Odessa – miasto w którym mieszają się kultury ukraińska, rosyjska i żydowska. Ma 200 lat historii. Miasto ma pół miliona mieszkańców jednak nie daje się tego odczuć. Jest przepięknym i bogatym w przyrodę miejscem. Wszędzie pełno zieleni i kwiatów. Otaczają one secesyjną architekturę, która panuje w mieście wśród budowli. Do dyspozycji jest oczywiście plaża, tajemnicze katakumby i stepy akermańskie. Główną atrakcję stanowi twierdza nad Dniestrem.

samolot

To tylko niektóre z miejsc wartych obejrzenia na Ukrainie. Wycieczki do Lwowa z Przemyśla organizowane są co określony czas, zazwyczaj przynajmniej 1x w tygodniu. Zapraszamy do wzięcia udziału w jednej z wycieczek na Ukrainę. Na pewno się nie zawiedziecie!

Leave a Reply

  

  

  

Why ask?