Informacje o ocieplaniu pianką

Jednym ze sposobów na ocieplenie swojego poddasza jest użycie specjalnej pianki poliuretanowej. Dzięki jej właściwością ocieplanie pianką zyskuje bardzo duża popularność. W większości przypadków do wykonania tego zadania potrzebna jest pomoc specjalistów.

Rodzaje pianek

– zamkniętokomórkowa – stosowana przede wszystkim do ocieplania hal przemysłowych, magazynów, dojrzewalni, chłodni i wielu innych podobnych miejsc.
– otwartokomórkową – posiada wyższy współczynnik przewodzenia ciepła oraz mniejszą gęstość. Jednak potrafi przepuszczać parę wodną oraz poprawia izolację akustyczną. Stosowana jest głównie w budynkach mieszkalnych.

ocieplanie pianka

Zalety ocieplania pianą

Przede wszystkim nie ma ona kompletnie wpływu na zdrowie osób przebywających w pomieszczeniach, nie emituje zapachów, ani nie zawiera toksycznych substancji. Podczas kładzenia piany strój ochronny jest stosowany dla zdrowia pracownika. Jeżeli piana czasem dostała by się do nosa mogła by go udusić po powiększeniu swojej objętości. Ocieplanie pianką Toruń możliwe jest bardzo szybko, w ciągu dnia ekipa może docieplić nawet kilkusetmetrowe pomieszczenie. Zaletami pianki jest także fakt, że uniemożliwia rozwijania się grzybów i pleśni a dodatkowo jest lekka i nie zajmuje dużo miejsca. Zapewnia także bardzo dobre właściwości termoizolacyjne i jest możliwa do zastosowania zarówno w konstrukcjach drewnianych jak i stalowych.

skuteczne ociaplanie poddaszy

Koszty

Co prawda ocieplanie pianką staje się coraz bardziej popularne to jednak trzeba wziąć pod uwagę, że rozwiązanie to niestety nie należy do najtańszych. Pomimo tego, że ocieplanie przy wykorzystaniu pianki staje się coraz tańsze to jednak i tak jest to całkiem spory wydatek. Jednak pomimo tego usługa ta coraz mniej kosztuje a do tego jest o wiele wydajniejsza niż izolacja z klasycznej wełny mineralnej. Stosunek jest około 2 do 1 co powoduje, że lepiej zastosować ocieplenie pianką niż wełnę poliuretanową.

Leave a Reply

  

  

  

Why ask?