Jak znalazłem dobrego fotografa?

Cześć wszystkim, po tej stronie Kamil z freeglobes.pl. W dzisiejszym wpisie chciałbym Państwu przedstawić sporo informacji na temat poszukiwań fotografa za pomocą Internetu. Jest to opisana cała sytuacja w jaki sposób znalazłem fotografa poprzez Internet na swój ślub, który odbył się pół roku temu. Na początku chciałbym powiedzieć Ci, że trzeba poświęcić trochę czasu na znalezienie dobrego fotografa, który ma rozsądne ceny w stosunku do naszego portfela. Większość z TOPOWYCH fotografów to koszt ponad 3k złotych.

Gdzie szukać?

No właśnie o to jest pytanie. Ja do poszukiwania użyłem wyszukiwarki google, w którą wpisywałem wiele różnego rodzaju zapytań, aby otrzymać upragniony rezultat.

Wyszukiwanie fotografa w google

Przykładowymi zapytaniami jakie wykonałem były: Fotografia Ślubna, -||- + Miasto, fotograf + miasto, fotograf ślubny + miasto.

No i co dalej?

Takie pytania, dają nam tysiące stron. Niestety nigdy nie będziemy mieć w tym przypadku podane na tacy, że naszym wymarzonym fotografem jest ten z pozycji pierwsze 🙂 musimy przeglądnąć nawet te 100 stron z każdego zapytania i poszukać osób których zdjęcia nam jak najbardziej odpowiadają. Tworzymy sobie w jakimś pliku Worda lub Excela listę takich fotografów, która będziemy jeszcze segregować o kolejne nasze wymagania.

Segregacja:

– Zdjęcia które nam najbardziej odpowiadają
– Odległość od miejsca zamieszkania *opcjonalne
– Cena
– Cena za pakiet
– Wolny Termin (najważniejsze 🙂 zazwyczaj tą segregacje robi się już na samym końcu gdzie mamy kilku fotografów i dzwonimy spytać jak tam z terminami i ewentualnie wytargować lepszą ofertę)

Suma Sumarum

Tego typu działania zajmują około tydzień czasu, czasem więcej, o ile chcemy naprawdę dobrze podejść do sprawy. Jeżeli nam nie zależy to wiadomo znajdziemy pierwszego lepszego fotografa, który reklamuje się na słowo związane z fotografią w naszej okolicy.

Ja swojego fotografa szukałem z narzeczoną przez miesiąc, aż w końcu przyszedł czas w którym padło, że to osoba reklamująca się na słowo fotograf Kielce, będzie miała zaszczyt realizować nasze wesele w Warszawie. Długo szukaliśmy i w końcu wybraliśmy. Jesteśmy bardzo zadowoleni z realizacji reportażu, który został dla nas przygotowany oraz z albumu o którym powiem Wam niedługo w kolejnym wpisie.

Tymczasem pozdrawiam wszystkich blogujących i odwiedzających naszą stronę. Zapraszamy do śledzenia różnego rodzaju Aplikacji na androida, które będą pojawiać się na stronie.

Leave a Reply

  

  

  

Why ask?