Co kupić dziecku pod choinkę

Gdy w naszym domu pojawia się dziecko, a w zasadzie już w momencie, gdy dowiadujemy się o ciąży, zaczynamy popadać w zakupowy szał. Wyprawka, ubranka, pieluszki, kosmetyki, a później i zabawki, wszystko to chcemy dać naszemu maleństwu jak najlepsze. Czytamy różne blogi i fora i co chwilę odkrywamy kolejną rzecz, którą musimy koniecznie sprawić naszemu potomkowi. Dochodzą do tego prezenty od przyjaciół i rodziny, którzy przy okazji każdych odwiedzin przynoszą ze sobą jakiś drobiazg. Nawet nie zauważamy, gdy pieczołowicie planowany, idealny pokoik staje się zagraconym magazynem na zabawki. Jak więc uniknąć tej pułapki, a jednocześnie kupić maluchowi coś naprawdę wartościowego, co mu posłuży przez dłuższy czas?

plecak dla dziewczynki

Jeśli lubisz przeglądać strony dla rodziców, rób to dalej, ale zacznij filtrować informację i reklamy. Zastanów się czy kolejna zabawka, wygrywająca dobranocki jest naprawdę niezbędna dla prawidłowego rozwoju pociechy. Gdy przeczytasz o czymś ciekawym, nie kupuj tego od razu! Daj sobie dwa dni na przemyślenie, emocje opadną a ty na spokojnie podejmij decyzję.
Pamiętaj też, że w ciągu roku jest wiele okazji jak święta czy urodzinki, kiedy dziecko dostaje prezenty nie tylko od ciebie, ale tez od rodziny. W takich sytuacjach, możesz szepnąć chętnym na ucho jakie jest wasze zabawkowe marzenie.

mezczyzna ubiera buty

Warto też na sprawę prezentów spojrzeć z praktyczniejszej strony, porządne, ubrania czy kosmetyki, także są świetnym pomysłem na prezent. Wbrew pozorom dziecko także potrafi docenić komfort z posiadani np. wygodnych butów, a te są niezmiernie ważne. Już pierwsza para bucików, która kupujemy w momencie gdy nasz potomek zaczyna stawać na nogi powinna być starannie dobrana. Odpowiednio wyprofilowane i dopasowane do stopy buty memo, mają wpływ na prawidłowy rozwój. Oczywiście należy tez pamiętać aby dostosować obuwie do aktualnych warunków atmosferycznych, zwłaszcza zimą i jesienią nic tak nie psuje zabawy na dworze, jak przemoczone skarpetki. Dodatkowo dzisiejsi producenci, oferują całą gamę modeli i kolorów, więc z pewnością wybierzemy coś co odpowiada zarówno nam jak i dziecku. Prezenty są ważnym elementem dziecięcego życia, mają sprawiać radość, ale nic nie stoi na przeszkodzie aby były też praktyczne i wspierały zdrowe dorastanie.

Leave a Reply

  

  

  

Why ask?