Nurkowanie jako sport dla wszystkich?

Stereotyp panujący w społeczeństwie na temat nurkowania przedstawia je głównie jako zajęcie przeznaczone jedynie dla określonej i zamkniętej grupy ludzi, którą cechują ogromne umiejętności, odwaga oraz nerwy ze stali. Takie pojęcie utrzymywało się przez długie lata, jednak obecnie – wraz z rozwojem szkół nurkowania – powoli zaczyna zanikać. Owszem, nurkowanie jest sportem niebezpiecznym, zwłaszcza jeżeli odbywa się w warunkach niekontrolowanych przez osoby nieodpowiednie do tego oraz cechujące się brakami w wymaganej wiedzy. Jednak, jeżeli zdecydujemy się na zajęcia pod opieką profesjonalnych nurków z certyfikatami pozwalającymi im na bycie instruktorem nurkowania nasze umiejętności szybko wzrosną.

Zarówno wymagana wiedza teoretyczna, jak i zachowanie praktyczne umożliwią nam bezpieczne i odpowiedzialne poruszanie się pod wodą. Na terenie naszego kraju wszystkie szkoły nurkowania posiadać muszą odpowiednie certyfikaty umożliwiające im prowadzenie kursów oraz szkoleń, przez co, wszystkie standardy są spełnianie.

kurs nurkowania w Krakowie

Jeżeli nie mieliśmy wcześniej styczności z nurkowaniem nic nie stoi na przeszkodzie, aby taki kurs zacząć. Dostępne są bowiem szkolenia skierowane wyłącznie do całkowicie początkujących amatorów tego sportu. Poza tym, kurs nurkowania może okazać się świetnym pomysłem na prezent – zwłaszcza dla osoby, która szeroko pasjonuje się sportami wodnymi lub pragnie spróbować czegoś nowego. Szkoły nurkowania znaleźć możemy głównie w większych miastach Polski, takich jak Gdańsk, Wrocław czy Kraków.

Oferują one zróżnicowane kursy, począwszy od tych podstawowych i standardowych, a kończąc na specjalistycznych szkoleniach oraz możliwości starania się o uzyskanie certyfikatu instruktora. Poza tym, jedna z lepszych szkół nurkowania JustDive (Kraków) oferuje także nurkowanie wrakowe czy nurkowanie nocne umożliwiając jednocześnie zdobycie specjalizacji głębokiej. Wybór szkoły nurkowania zależy wyłącznie od nas samych i najczęściej kierowany jest miejscem zamieszkania, warto jednak rozważyć możliwość dojeżdżania do danej szkoły w celu zdobycia jak najlepszych umiejętności.

Leave a Reply

  

  

  

Why ask?