Co potrafią dobre programy magazynowe?

Jakimkolwiek zarządza się magazynem, warto to sobie ułatwić. Także jak jest to magazyn w hotelu, salonie kosmetycznym czy jakaś prywatna kolekcja. Przede wszystkim warto znaleźć program magazynowy. Kontrolowanie stanu zapasów będzie o wiele łatwiejsze.

W programie można mieć wpisane wszystkie rzeczy znajdujące się wśród zasobów. W większości przypadków ilości produktów będą płynne. Coś się weźmie do użytku czy sprzeda, coś zakupi, i ilość się zmienia. Posługując się programem magazynowym, zawsze będzie się wiedzieć, ile czego jest. Ewidencja ilościowa oraz kartoteka produktów to podstawowe funkcje programu. Równie ważne jest wygodne tworzenie dokumentów, takich jak WZ, PZ, RW, PW. Nie zawsze jest ta funkcja potrzebna, ale podmioty korzystające z takich programów na ogół z niej korzystają, bo zobowiązane są taką dokumentację prowadzić. Program pozwala także na korektę tych dokumentów. Tworzenie ich i poprawianie jest łatwe i szybkie. To ważne, bo tego rodzaju czynności nie powinny zajmować zbyt wiele czasu. W programach możliwe może być też tworzenie etykiet.

11. Wydruk etykiet w programie magazynowym Lomag

Bardziej rozbudowane programy, jak program magazynowy LoMag, wzbogacone są o dodatkowe moduły. Są to dodatkowe możliwości, które nie dotyczą konkretnie zapasów magazynowych, ale są przydatne dla firm, które posiadają magazyny. W takich firmach wystawiane są faktury. Korzystne jest więc, jeśli programy magazynowe posiadają dodatkowo i taką funkcję. Pracuje się w jednym programie zamiast dwóch. Są też oszczędności, bo wystarczy zakupić jeden. W LoMag jest jeszcze moduł dotyczący zamówień oraz wypożyczeń. To, co znajduje się wśród zasobów, może być wynajmowane. Wtedy pojawia się kolejny obszar działań firmy, który wymaga kontroli oraz sprawnego zarządzania.

Dobry program do zarządzania magazynem musi sprostać nowoczesnym standardom i technologiom. Często zarządza się magazynem online. Musi więc program na to pozwalać. Ważne jest, by współpracował z programem Excel oraz formatem PDF. Niekiedy może być ważne, by program magazynowy oferował wiele pod tym względem. Wtedy nie należy wybierać jakiegokolwiek, ale poszukać takiego, który sprosta takim potrzebom. Potrzebne może być np. by można było pracować na nim bezpośrednio z pendrive.

Obecnie programy magazynowe potrafią wiele. Dają sporo udogodnień i na różne sposoby przyspieszają pracę. Dodatkowe możliwości czynią je jeszcze bardziej pomocnymi. W dodatku te, które oferują najwięcej, nie muszą być bardzo drogie. Jeśli chce się maksymalnie ułatwić pracę w firmie, to takie są najlepszym wyborem.

 

Leave a Reply

  

  

  

Why ask?