Rodzaje płytek gresowych

Obecnie, kiedy chcemy wykończyć dom, z pewnością mamy do wyboru wiele różnego rodzaju materiałów, w przypadku tarasu oraz balkonu z pewnością dobrym pomysłem będzie gres.

Oczywiście jest to materiał mrozoodporny, który dobrze wytrzymuje niskie temperatury. W tym przypadku wybieramy gres nieszkliwiony, czyli gres techniczny, tego rodzaju płytki nie posiadają warstwy szkliwa, są wykonane z jednolitego materiału. Oczywiście są to płytki bardzo odporne na różnorodne uszkodzenia mechaniczne, dlatego też dobrze nadają się do zastosowania na zewnątrz. Pamiętajmy, iż niekiedy będziemy chcieli postawić na tarasie krzesło czy też stolik, dlatego też płytka musi być bardzo wytrzymała.

Gres polerowany i szkliwiony

W tym przypadku możemy uzyskać bardzo bogatą kolorystykę, może być to płytka barwiona, oczywiście wybieramy modele o niskiej nasiąkliwości, która będzie wynosiła poniżej 3%. Natomiast w środku możemy wykorzystać gres polerowany, dobrze sprawdzi się przykładowo na naszej ścianie, z pewnością będą to jedne z najładniejszych płytek, jakie znajdziemy w sklepach. Z pewnością są to płytki, które mogą być specjalne nie gładzone, wypiekane w temperaturze powyżej 1000 stopni Celsjusza, która sprawia iż są niezwykle wytrzymałe. Oczywiście gres polerowany może stać się nasiąkliwy w kontakcie z wodą, dlatego też nie zawsze jest najlepszym pomysłem na podłogę.

W przypadku podłóg najlepiej sprawdzi się gres szkliwiony, będzie on bardzo odporny na ścieranie, ale także na wodę i plamy. Dzięki temu możemy uzyskać podłogę w łazience, która może zostać zachlapana, bez problemu możemy ją umyć, wysuszyć. Z pewnością tego rodzaju podłoga będzie nam służyła przez wiele lat. Naturalnie wybierając płytki tego typu powinniśmy także sprawdzić parametry jeżeli chodzi o ścieralność, oczywiście łazienka nie będzie zbyt ruchliwym miejscem, dodatkowo także nie chodzimy w niej w butach, dlatego też parametry ścieralności mogą być nieco niższe. Możemy wybrać gres szkliwiony, które może imitować kamień naturalny, może także posiadać fakturę oraz kolorystykę drewna. Będą to przykładowo cienkie, lecz długie płytki, takie jak przykładowo paradyż iceland naturale, które z powodzeniem mogą naśladować wygląd desek drewnianych. Z pewnością w połączeniu z prawdziwą podłogą drewnianą w salonie czy też przedpokoju, tego typu płytka w łazience sprawdzi się doskonale.

Leave a Reply

  

  

  

Why ask?