Różne rodzaje filtrów

Jednym z bardzo często popularnych rodzajów filtrów są tak zwane filtry do wody typu dzbankowego. Jest to stosunkowo nowy rodzaj filtrów i dlatego też niewiele osób ma na ich temat większe pojęcie. W związku z tym warto poznać kilka ciekawych informacji na ich temat. Pomimo tego, że są to stosunkowo nowe rozwiązania to są one dość tanie. Firm, które produkują całkiem fajne dzbankowe filtry do wody jest całkiem sporo. Podstawowe modele dostępne są już za kilkadziesiąt złotych, natomiast te bardziej zaawansowane kosztują w okolicach 100 złotych. Można stwierdzić, że filtry tego rodzaju są stosunkowo tanie.

Jednak niestety koszty zakupu samego filtra do dopiero początek. W przypadku tego rodzaju filtrów największym kosztem są koszty eksploatacyjne, a konkretniej koszty zakupu wkładów filtracyjnych. Tego rodzaju wkłady należy wymieniać dość często. Jednak niestety w większości przypadków zastosowanie tego rodzaju rodzaju filtrów do wody to jedyna opcja jaką się ma. Tylko dzięki tym filtrom można być pewnym, że będzie się posiadało czystą wodę.

kran z woda

Zalety i wady filtrów dzbankowych

Oczywiście tego rodzaju filtry posiada także pewne zalety. Zaliczyć do nich można pełną mobilność oraz prostotę użycia. Jednak niestety trzeba pamiętać, że filtry, które działają na zasadzie odwróconej osmozy są o wiele skuteczniejsze i zapewniają lepszą jakość wody.

Filtry oparte o odwróconą osmozę

Są to bardzo skuteczne filtry, jednak nie każdy wie jakie są ich najważniejsze cechy. Warto przedstawić kilka z nich.

– Część osób wodę uzyskaną przy wykorzystaniu tych rozwiązań nazywają martwą ponieważ nie ma w niej jakichkolwiek substancji. Jednak tego rodzaju wodę nazywaną inaczej wodą RO znajduje się w bardzo wielu miejscach. Będą to na przykład napoje gazowane czy też woda w kranie.
– Odwrócona osmoza to nie skomplikowana technologia jakby się mogło wydawać. W dużym skrócie jest to bardzo gęsty filtr mechaniczny. Filtry te działają tak jak większość filtrów domowych przepuszczając wodę przez membranę. Największą różnicą jest gęstość samej membrany. Membrana osmotyczna posiada bardzo niewielkie pory, które wielkością są zbliżone do wielkości cząsteczek wody. Dzięki temu tego rodzaju filtry są w stanie zatrzymać 99% zanieczyszczeń, które nie są wodą. Pozwala to na uzyskanie naprawdę bardzo czystej wody.

szklanka na biurku

Jak widać zastosowanie filtrów do wody pozwala uzyskać czystą wodę zarówno w domowych warunkach jak i w bardziej przemysłowych. Dobre filtry do wody to doskonała inwestycja dla każdego. Inne warte uwagi na temat uzdatniania wody znajdą Państwo tu: http://www.klarsan.eu/uzdatnianie,warszawa

Leave a Reply

  

  

  

Why ask?