Na różne rodzaje śmieci

Od jakiegoś czasu także i w Polsce sortuje się śmieci, na takie organiczne i ekologiczne, czyli do przetworzenia. Postała nawet nowa kategoria śmieci, o nazwie mieszana. Te akurat istniały już od zawsze, ale od jakiegoś czasu te słowa nabrały nieco większego znaczenia, bo do zwykłego śmietnika wrzuca się wszystko, co nie da się umieścić w odpowiednich pojemnikach oznaczonych poszczególnymi kolorami.

rubbish-litter-trash-garbage-waste-dump-recycle

Kolorowe kontenery i poszczególne odpadki

Oznakowane na niebiesko pojemniki są przeznaczone do papieru, czyli inaczej mówiąc papierów gazetowych i kartonowych opakowań, czyli wszystkiego co da się jeszcze raz przetworzyć. Można dzięki nim ponownie wytworzyć niektóre materiały produkcyjne, takie jak kartony, albo opakowania kartonowe. Do żółtych pojemników należy wyrzucać wyłącznie plastikowe odpadki oraz plastikowe butelki po napojach, a także wszelkiego rodzaju plastikowe folie. Można w nich też umieszczać opakowania plastikowe, których już nie potrzebujemy, dzięki temu zostaną one ponownie użyte w procesach produkcyjnych, a plastikowych śmieci w atmosferze będzie znacznie mniej. Zielony kolor, to kolor szkła, to tam wyrzucać należy zbite szklanki oraz niepotrzebne słoiki.

garbage-bags-waste-plastic-pollution-environment

Odpady budowlane

Oprócz zwykłych śmieci wytwarzanych w domach i mieszkaniach, także inny ich rodzaj może się czasem zdarzyć w czasie prac związanych z remontami i budową. Nazywane są one odpadami budowlanymi i stanowią oddzielną kategorię. Zaliczyć można do nich wszelkiego rodzaju cegły, pustaki oraz inne pozostałości nagromadzających się po burzeniu ścian, popularnie nazywane są gruzem. Jednak także papa zdarta z dachu w celu jego wymiany, czy zużyte i spróchniałe deski też mogą stanowić odpady budowlane, podobnie jak dachówki oraz stary parkiet, usunięty z posadzki w celu jego wymiany na nowy. Do tego rodzaju śmieci pojawia się konieczność na to, aby zamówić odpowiednie do ich krótkoterminowego składowania kontenery Warszawa przeznaczone specjalnie na odpady budowlane. Są one znaczniejszych rozmiarów, niż typowe pojemniki na śmieci mieszane i przypominają nieco bardziej strukturą górną część naczepy ciężarowej.

Leave a Reply

  

  

  

Why ask?