Ubezpieczenie społeczne w UK

Jeśli chcemy pracować w UK to nie pozostaje nam nic innego jak zarejestrować się w urzędzie. Można zacząć pracę, ale mamy niewiele czasu na taką rejestracje, bo musimy być w ewidencji.

To numer ubezpieczenia społecznego, co oznacza, że jeśli zachorujemy to można będzie korzystać z darmowej pomocy medycznej, jeśli chcemy zasiłek to również ten numer jest nam potrzebny. Przydziela się go raz na całe życie, dlatego trzeba to szybko załatwić i będziemy mieć problem z głowy. Wiele osób nie wie jak się za to zabrać, bo właśnie przyjechały do UK i nie są ze wszystkim obyte. Problemem może być to, że trzeba będzie wiedzieć jak rozmawiać z urzędnikiem. Trzeba znać język angielski i trzeba wiedzieć, jakie papiery należy przygotować, a trochę tego wszystkiego jest. Ma to być potwierdzenie tego, że jesteśmy mieszkańcami wysp, dlatego trzeba będzie się skontaktować z polskim księgowym, który działa w Londynie. Wtedy taka osoba pójdzie z nami i wszystko razem załatwimy. Nie będzie stresu i żadnych problemów, dlatego na takiej pomocy trzeba będzie polegać.

Przygotowanie dokumentów

Potrzebny nam będzie ważny paszport, a nie tylko dowód osobisty. Konieczne będzie dostarczenie dokumentów, które potwierdzają nasz adres zamieszkania i wystarczy, że będą to imienne rachunki za prąd albo gaz. Trzeba będzie mieć przy sobie wyciąg z naszego konta oraz w przypadku osób, które są samozatrudnione konieczne będzie posiadanie faktury za wystawione towary albo usługi. Trzeba będzie porozmawiać z księgowym i on powie nam, co dokładnie należy przygotować i jak takie spotkania ma wyglądać. im więcej wiemy tym lepiej. Cieszmy się, że jest w stanie pomóc nam polski ksiegowy uk czyli problem z językiem obcym już odpada i nie trzeba będzie się tym stresować, na czym na pewno nam bardzo zależy. Właśnie tego się najbardziej obawiamy, że urzędnik zacznie zadawać pytania, a my nie będziemy wiedzieli, co mamy mu odpowiedzieć. Zwykła znajomość języka angielskiego może nam tutaj niestety nie pomóc i trzeba mieć tego świadomość.

Leave a Reply

  

  

  

Why ask?