W podróż po Budapeszcie

Szukając dobrego Państwa do wypoczynku, które oddalone by było niedaleko od polski warto wziąć pod uwagę Węgry w których znajduje się piękne miasto Budapeszt. To wspaniałe miasto warto odwiedzić o każdej porze roku. W całym Budapeszcie znajdziemy ponad 300 obiektów które odwiedzane są przez turystów z całego kraju.

Dzisiejsze czasy mocno ułatwiają podróż w dowolne miejsce na świecie. Strony Internetowe biur podróży pozwalają na zdalną rezerwacje wycieczki / noclegu / czy zaplanowanie atrakcji do zwiedzania. Teraz nie musimy mieć przewodnika lub martwić się o zgubienie w wielkim mieście, wystarczy pobrać aplikacje mobilną z podróżnikiem po Budapeszcie, z której dowiemy się jak dotrzeć do celu, gdzie znajdziemy najlepiej oceniane restauracje, informacje historyczne na temat zabytku który zwiedzamy. Ponadto aplikacje tego typu umożliwiają zostawienie opinii na temat miejsca w którym obecnie przebywamy, przez co możemy wybrać dla siebie miejsca które są najlepiej oceniane przez wielu użytkowników.

Miejsca które koniecznie należy zobaczyć

parlament budapeszt

Pierwszym, najważniejszym miejscem, które koniecznie trzeba zobaczyć jest Parlament. Parlament jest budowlą, która imponuje zarówno rozmiarem jak i samym wystrojem. Koniecznie musimy zobaczyć go od wewnątrz. Jest to także jedno z nielicznych miejsc, które pięknie są oświetlone w nocy. Dla turystów z Unii, cena zwiedzania wnętrza jest bardzo tania.

Drugim, ciekawym miejscem jest Baszta Rybacka. Z tarasów widokowych w tym miejscu, rozciągają się piękne widoki na wijący się Dunaj w dole. Jest to jedno z niewielu miejsc, które mocno uczęszczane jest przez wielu turystów.

Trzecim z miejsc, które warto odwiedzić jest Wzgórze Zamkowe. Na wzgórze jeżeli mamy dużo sił możemy wejść pieszo, jeżeli natomiast nie lubimy pieszych wędrówek to możemy wjechać na nią kolejką. Na górze rozciągają się piękne widoki na całe miasto.

balylika św stefana

Czwartym miejscem, które należy zobaczyć jest Bazylika św. Stefana. Wystrój bazyliki robi niesamowite wrażenie. Bazylika jest dużą, posiada nieprzesadzony i czysty wystrój. Zwiedzając ją mamy okazję wejść na kopułę lub wjechać tam windą skąd możemy podziwiać panoramę Budapesztu.

Most łańcuchowy – atrakcja która należy zobaczyć w ciągu dnia oraz wieczorem, gdy jest pięknie oświetlony. Most świetnie widać ze Wzgórza Zamkowego już o samym zmierzchu. Warto więc wybrać się w jakiejś oddalone od niego miejsce porą wieczorną aby móc zobaczyć ten piękny efekt.

Plac Bohaterów – plac dookoła którego znajduje się bardzo piękna architektura, bardzo duża przestrzeń i dużo zieleni. Jest to miejsce, które utworzona na 1000-lecie Państwa Węgierskiego. Na planu zgromadzono wiele posągów postaci, które odgrywały ważną role w historii Państwa Węgierskiego.

Warto wiedzieć, że organizowane są wycieczki do Budapesztu z Krakowa, które odbywają się przynajmniej raz w tygodniu. Więcej informacji na temat wycieczek do Budapesztu, oraz na temat zabytków które warto zwiedzić, zobaczą Państwo na stronie Internetowej: wycieczki-budapeszt.eu

Leave a Reply

  

  

  

Why ask?