Wpływ zmiękczania wody na pranie

Czy po każdym praniu zauważasz, że tkaniny tracą swoją naturalną miękkość, mimo stosowania niby skutecznych płynów do płukania tkanin? Ponoć w trakcie prania zmiękczają one włókna tkanin. Dlaczego więc po praniu i wyschnięciu nie da się zauważyć miękkości tkanin, jaka była wcześniej. Być może jest to spowodowane zbyt dużą twardością cząsteczek wody. Na szczęście pojawiło się skuteczne rozwiązanie. Wszystkim narzekającym na zbyt twardą wodę polecamy ergonomiczne zmiękczacze wody.

Zmiękczanie wody pozwala na cieszenie się lepszą jakością.

Ceny, jakie posiadać może klasyczny zmiękczacz wody, są dość różnorodne. Zazwyczaj wybiera się zmiękczacze z nastawieniem, że będą dla nas długo pracowały. Nie warto więc przesadnie oszczędzać. Najtańsze ze zmiękczaczy wody kupić można za cenę około 200 zł. Są one niezwykle ergonomicznie i praktycznie zaprojektowane. Zmiękczacze, których wartość cenowa przekracza nawet 3000 zł to kompaktowe urządzenia najwyższej jakości, przy których zastosowaniu zyskuje zarówno strefa kuchenna, jak i łazienka.

doktor woda

Od czego zależy miękkość wody?

Poziom miękkości wody zależy od jej ph. To właśnie dzięki wartości ph widać, w jakim stopniu woda działa na nasze pranie, jak i przygotowywanie napojów, kąpiele i wszelkie inne czynności, których nie można wykonać bez użycia wody. Kontrola ph sprawia, że nasze pranie po wyciągnięciu z pralki nie będzie już nieprzyjemne w dotyku. Nie będziemy odczuwali żadnych trudności przy rozwieszaniu, suszeniu oraz prasowaniu. Woda nie będzie mętna, nabierze krystalicznej czystości i naturalnej przezroczystości. W wielu rejonach Polski woda może mieć różny poziom ph. Na szczęście sprzęty kontrolujące zmiękczanie wody mają swój indywidualny tryb pracy i są w stanie regulować nawet najbardziej zaniżone poziomy ph. W wielu modelach poziomy na podziałkach ustawia się ręcznie. Coraz więcej sprzętów pod uzdatnianie wody ma jednak automatyczne funkcje, dzięki czemu poziom ph bywa też ekspresowo dostosowany wedle skali bez konieczności naszych dalszych działań.

Odczuwalna różnica.

Wiele osób narzeka, że sprzęty pod uzdatnianie wody są czystą fanaberią i wymysłem nowobogackich środowisk. Nieprawda. W wielu przypadkach zaczyna się dopiero zauważać różnicę, gdy porównamy wcześniejszą twardość wody z poziomem ph już po zastosowaniu zmiękczacza. W wielu przypadkach różnice już po pierwszym zastosowaniu są zauważalne i do tego dość kolosalne. Po praniu widać miękkość tkanin, po kąpieli skóra nie jest napięta, a wszystkie napoje przygotowane w szklankach nie rażą mętnością.

Źródło informacji: http://www.krainawody.pl/8-zmiekczacze

Leave a Reply

  

  

  

Why ask?